Orzechy mogą poprawić funkcje seksualne mężczyzn

image

Mężczyźni mogą mieć większe pożądanie seksualne i lepsze orgazmy po dodaniu orzechów do swojej diety, sugerują nowe badania.

Badanie, opublikowane w czerwcu 2019 r. w czasopiśmie Nutrients, wykazało poprawę seksualną u mężczyzn, którzy jedli 60 gramów surowych orzechów dziennie oprócz tradycyjnej diety zachodniej.

Naukowcy porównali dwie grupy mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat. Przez 14 tygodni 43 mężczyzn jadło 60 gramów orzechów włoskich, migdałów i orzechów laskowych wraz z dietą zachodnią. Czterdziestu mężczyzn jadło zachodnią dietę bez żadnych orzechów.

Zachodnia dieta jest bogata w tłuszcze zwierzęce (takie jak czerwone mięso) i uboga w owoce i warzywa.

Mężczyźni wypełniali również kwestionariusz zwany Międzynarodowym Indeksem Funkcji Erekcyjnych (IIEF). IIEF ocenia kilka aspektów zdrowia seksualnego mężczyzn, w tym pożądanie seksualne, orgazmy, erekcje, satysfakcję ze stosunku i ogólną satysfakcję seksualną.

Po przeanalizowaniu końcowych wyników IIEF dla obu grup, badacze stwierdzili, że mężczyźni, którzy spożywali orzechy mieli lepsze wyniki w domenach orgazmu i pożądania. Nie było jednak znaczących różnic w wynikach dotyczących erekcji, satysfakcji ze stosunku czy ogólnej satysfakcji.

Czy te wyniki oznaczają, że mężczyźni powinni zacząć jeść więcej orzechów? Nie do końca. Autorzy wyjaśnili, że potrzebne są dalsze badania z udziałem większych grup mężczyzn, aby potwierdzić wyniki i odkryć, dlaczego tak się dzieje.

Jednak przestrzeganie zdrowej diety jest zawsze dobrym pomysłem. Właściwe odżywianie się może obniżyć ryzyko cukrzycy, chorób serca i otyłości - trzech schorzeń, które przyczyniają się do zaburzeń erekcji (ED). Zapytaj swojego lekarza o najlepszy dla Ciebie plan żywieniowy.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz