Poradnictwo zalecane dla mężczyzn z zespołem małego penisa

image

Nie jest niczym niezwykłym, że mężczyźni czują się nieco zaniepokojeni rozmiarem swojego penisa. Mogą po cichu porównywać swoją długość i obwód z pomiarami rówieśników we wspólnej szatni lub zastanawiać się, dlaczego ich własny penis nie wygląda jak ten, który widzą na zdjęciach pornograficznych lub filmach.

Dla niektórych mężczyzn to zaabsorbowanie może kolidować z codziennym życiem. Mężczyźni cierpiący na zespół małego penisa (czasami nazywany zaburzeniem dysmorficznym prącia) uważają, że ich penis jest nieodpowiedni. Ich lekarz może powiedzieć, że jest to typowy rozmiar, a partnerka może ich zapewnić o satysfakcji seksualnej. Ale mężczyzna nie będzie w to wierzył.

Często mężczyźni z zespołem małego penisa unikają wszelkich sytuacji, które mogłyby wiązać się z ujawnieniem rozmiaru ich penisa, od korzystania z publicznej toalety, przez pływanie, po aktywność seksualną. Mogą czuć się zawstydzeni i wycofać się z grona przyjaciół i rodziny.

Niektórzy mężczyźni zwracają się do produktów wydłużających penisa sprzedawanych w Internecie lub do klinik oferujących operacje powiększenia prącia. Jednak te podejścia nie zawsze działają i mogą mieć słabe wyniki. Na przykład, niektórzy mężczyźni mają krótszego penisa, zmienione odczucia lub zaburzenia erekcji po operacji.

Jeśli jesteś zaniepokojony rozmiarem swojego penisa lub rozważasz zabieg jego powiększenia, najpierw porozmawiaj z doradcą. (Twój lekarz może wystawić skierowanie). Terapeuta może pomóc Ci spojrzeć na rozmiar penisa z odpowiedniej perspektywy i poprowadzić Cię przez wszelkie problemy z samooceną i obrazem ciała. Terapia może również zająć się depresją lub niepokojem, który odczuwasz.

Ważne jest, aby najpierw zająć się tymi kwestiami, zanim poddasz się zabiegowi, którego możesz później żałować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz