Przegląd - Przedwczesny wytrysk

image

Jak dochodzi do wytrysku?

Stymulacja seksualna (fizyczna i/lub psychiczna) powoduje, że nerwy w penisie wysyłają wiadomości chemiczne do rdzenia kręgowego i mózgu. Substancje chemiczne w mózgu pomagają przekazywać wiadomości o pobudzeniu w całym mózgu, podczas gdy sygnały nerwowe z mózgu przenoszą te wiadomości do reszty ciała poprzez rdzeń kręgowy do męskich narządów rozrodczych. Kiedy mężczyzna osiąga pewien poziom podniecenia podczas tego procesu, chemiczne i nerwowe wiadomości wysyłane do miednicy powodują wytrysk. Chociaż nie jest to całkowicie zrozumiałe, uważa się, że chemiczna serotonina odgrywa główną rolę w tym procesie.

Ejakulacja jest uwolnienie nasienia z penisa. Ejakulacja obejmuje głównie dwie fazy. Pierwszy proces, w którym składniki nasienia są uwalniane z męskich narządów rozrodczych (prostata, pęcherzyk nasienny, nasieniowody) nazywa się emisją. Podczas tego procesu nasienie jest oddawane do cewki moczowej (kanału moczowego). Druga faza (wytrysk właściwy, ewakuacja) jest odruchem, który powoduje rytmiczne skurcze mięśni wokół cewki moczowej, co powoduje wypchnięcie nasienia przez cewkę moczową i z penisa.

Jakie są składniki nasienia?

Nasienie jest płynem uwalnianym z penisa podczas wytrysku. Nasienie składa się z dwóch części: 1) plemników z nasieniowodów i 2) płynu nasiennego, który zawiera płyn pochodzący głównie z gruczołu krokowego i pęcherzyków nasiennych.

Przy każdym wytrysku u mężczyzny uwalnianych jest od 50 do 500 milionów plemników. Stanowią one jednak tylko około 2-5% objętości nasienia. Większa część nasienia składa się z płynnej części ejakulatu. Podczas każdego wytrysku mężczyźni produkują od 1 ml do 5 ml nasienia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz