Przewodnik po żelach i lubrykantach

image

Używanie smaru po raz pierwszy może być zastraszające lub wiązać się z całym ciężarem pytań. Większość z nas nie była uczona na zajęciach z seksu, jak używać go w naszym życiu seksualnym i na co zwracać uwagę przy inwestowaniu w nowy produkt. 

Cóż, jesteśmy tu dzisiaj, aby zdemistyfikować swoje pytania smaru i uzyskać poczucie pewności siebie i wyborów, których dokonujesz w odniesieniu do swojego życia seksualnego. 

To jest całkowicie normalne.

Aby oczyścić powietrze, musimy najpierw porozmawiać o niepotrzebnych piętnach, które mogą pojawić się w trakcie rozmowy. To normalne, że ludzie czują się nieśmiali lub mniej pewni siebie, decydując się na jego użycie z powodu dziwnej presji społecznej, że pochwy powinny być w stanie samodzielnie smarować się do woli. 

Żele i lubrykanty

Cóż, pochwy są w różnych odmianach, a dla wielu osób, mając podręczny dandys nawilżacz, aby włączyć do może zrobić różnicę między przyjemnym doświadczeniem seksualnym, a bolesne. 

Zmoczenie się nie jest automatyczną reakcją wszystkich pochw, gdy się napalają. Tylko dlatego, że czujesz się włączona, nie musi oznaczać, że Twoje ciało zareaguje smarowaniem, lub może po prostu chcesz jakieś dodatkowe wzmocnienia, bo dlaczego nie?!

Ważne jest również, aby pamiętać, że może się zdarzyć, że będziesz potrzebował więcej smaru w różnych momentach cyklu lub życia - na przykład po menopauzie. 

Nie ma wstydu w używaniu smaru! 

Zabawa solo jest wspaniała

Żel jest nie tylko do seksu partnerskiego. Włączenie go do swoich sesji miłości własnej może pomóc Ci poczuć się silniejszą i wprowadzić nowe fale przyjemności do Twoich dni.

Niezależnie od tego, czy używasz rąk, czy zabawki, lubrykant jest świetnym dodatkiem do rutyny samozadowolenia. 

Jeśli masz czas, aby wpaść na małą randkę solo, spróbuj rozluźnić się w sesji przyjemności poprzez powolne wmasowywanie smaru w swój srom i okolice. Może się okazać, że lubisz go w innych miejscach niż tylko swój srom, jak piersi, wewnętrzne uda i żołądek. To Twoje ciało jest do odkrycia!

Zrób swoje badania

Podczas gdy my zajmujemy się tematem masturbacji, jeśli jesteś fanem zabawek - z partnerem lub bez partnera, ważne jest, aby wiedzieć, które smary są bezpieczne dla wybranych przez Ciebie produktów. 

Seks-zabawki są dostępne w różnych kształtach i z różnych materiałów. Od szkła do kryształu, do drewna i silikonu - jeśli jesteś ciekawy, to jest tam na zewnątrz. 

Nie wszystkie smary są jednak bezpieczne dla wszystkich zabawek seksualnych. 

Smary na bazie oleju mogą być świetne dla zabawek szklanych, ceramicznych i metalowych, jednak mogą potencjalnie rozbić zabawki silikonowe lub gumowe. Wybierz osobisty środek nawilżający, który został wypróbowany i przetestowany pod kątem Twoich ulubionych produktów rekreacyjnych. Smary na bazie wody, wykonane z prostych składników, takich jak Aloe Vera, są świetnym rozwiązaniem. 

Ta sama logika dotyczy używania prezerwatyw. Smary na bazie oleju mają potencjał niszczenia prezerwatyw lateksowych, co może doprowadzić do ich pęknięcia. To chyba nie jest ryzyko, które chcesz podjąć!

Bezpieczeństwo

Pamiętaj, że twoja pochwa jest wrażliwą, porowatą membraną, a wszystko, co tam wchodzi, może wyciekać do krwiobiegu. Nie wspominając już o tym, że niektóre z twoich smarów mogą trafić do ust twoich lub partnera. Wszystko to, aby powiedzieć, zwrócić uwagę na składniki w butelce. 

Nawet przyglądając się naturalnie wyglądającym produktom na bazie wody, nie wszystkie składniki są jednakowe. Szukaj produktów wolnych od gliceryny - która może pozbawić skórę naturalnego nawilżenia, oraz parabenów - potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych, które są stosowane jako konserwanty. 

Możesz nawet szukać smarów, które są wykonane ze wszystkich lub głównie organicznych składników. Jest to całkowicie osobista decyzja!

Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że wykonasz test płatkowy na wewnętrznej stronie nadgarstka przed nałożeniem na Twoje genitalia. Na wszelki wypadek, gdybyś była wrażliwa lub uczulona na to. Jest to szczególnie ważne, gdy próbujesz nowego produktu.

Queer

Lubrykanty nie są tylko dla par hetero. Albo w ogóle dla par w tej sprawie. 

Dodawanie smaru do swojego produktu seksualnego to świetny sposób na wzmocnienie swojego życia seksualnego, bez względu na to, z kim to jest. 

To sprawia, że anal jest niesamowity

Czy jesteś analitykiem, czy ekspertem. Używanie pasty jest prawie niezbędne w seksie analnym, aby zapobiec rozdarciom i zwiększyć przyjemność.

Chcesz zbadać tylne drzwi? Możesz sprawdzić nasze wskazówki dotyczące seksu analnego tutaj. 

Możesz go znaleźć w swojej kuchni

Nie musisz wychodzić i kupować nowych, fantazyjnych produktów. W szafce kuchennej możesz mieć doskonałą opcję smarowania. 

Olej kokosowy jest niesamowity nie tylko jako balsam do całego ciała, ale jest również bezpieczny do stosowania na sromie i wewnątrz pochwy! 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, olej na bazie oleju nie jest kompatybilny ze wszystkimi zabawkami seksualnymi i prezerwatywami, więc uważajcie na to, z czym używacie oleju kokosowego. 

To nie jest tylko dla seksu

Lubrykant może być pomocną częścią rutynowej opieki pochwy poza seksem. 

Kobiece preparaty nawilżające, takie jak Intimina, mogą być stosowane w przypadku normalnej suchości, aby zapobiec dyskomfortowi i otarciom. Może być również stosowany z miseczką menstruacyjną, aby ułatwić jej zakładanie. 

Niektóre kubki, takie jak Ziggy Cup, są zaprojektowane tak, aby można było uprawiać seks z nim w, dlaczego nie wrzucić trochę żelu w tam, jak również do przyprawić rzeczy!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz