Utrzymaj swój związek silny podczas leczenia niepłodności

image

Seks może być szczególnie ekscytujący, gdy staracie się założyć rodzinę. Ty i twój partner możecie cieszyć się wspólnym czasem, tworzyć więzi jako para i uśmiechać się do siebie, zastanawiając się, czy wasze ostatnie spotkanie w sypialni zaowocuje nowym członkiem rodziny za dziewięć miesięcy.

Ale jeśli Ty i Twój partner nie doświadczacie tej bajki, seks i związki mogą stać się trudniejsze. Niektóre pary oddalają się od siebie podczas leczenia niepłodności, ale ważne jest, aby pozostać w kontakcie - również seksualnym.

Przyjrzyjmy się niektórym wyzwaniom, z jakimi borykają się pary:

Uprawianie seksu zgodnie z harmonogramem.

Wiele par czuje, że musi uprawiać seks w określonym czasie, w zależności od tego, co kalendarz lub zegar mówi im o cyklach owulacji. Bez względu na to, jak się czują, muszą wykorzystać okno możliwości. Jednak prawdziwy świat nie zawsze działa tego dnia. Twój specjalista od płodności może powiedzieć, że 6 października to idealny czas na zrobienie dziecka, ale kiedy ten dzień nadejdzie, jedno z was może mieć stresujący dzień w pracy. Albo wyjechaliście w interesach. Albo twój partner może mieć grypę. Jeśli seks nie wypali, możesz mieć poczucie winy, że straciłaś tę okazję.

Spróbuj tego: Upewnij się, że nadal uprawiacie seks dla połączenia i zabawy. Pomocne może być planowanie wieczorów randkowych, odkrywanie fantazji i podtrzymywanie tej romantycznej iskry. Pamiętaj, że jest wiele dobrych powodów do uprawiania seksu. Zajście w ciążę to tylko jeden z nich.

Radzenie sobie z rozczarowaniem.

Jeśli Ty i Twój partner staracie się o poczęcie dziecka od dłuższego czasu, to naturalne, że czujecie się smutni i sfrustrowani, gdy to się nie udaje. Depresja i niepokój mogą odbić się na wszystkich aspektach związku, w tym na seksualności.

Spróbuj tego: Nie trzymaj swoich uczuć zamkniętych w butelce wewnątrz. Jeśli czujesz się przygnębiony, bądź otwarty ze swoim partnerem. Nie obwiniajcie się nawzajem za swoją sytuację. Po prostu wiedz, że jesteście w tym razem. Rozważ dołączenie do grupy wsparcia w swojej społeczności, gdzie możesz porozmawiać z innymi parami radzącymi sobie z niepłodnością. Możecie również spotkać się z doradcą lub terapeutą - sami lub jako para - aby pomóc w utrzymaniu silnego związku. Nie ma nic złego w szukaniu pomocy.

Leczenie niepłodności a problemy w związku

Radzenie sobie z "wszystkowiedzącymi" i wścibskimi ludźmi.

Przyjaciele i rodzina, bez względu na to, jak bardzo mają dobre intencje, mogą zadawać natrętne pytania. (Kiedy zamierzacie mieć dziecko? Jak często się starasz? Jaka jest ilość twojej spermy?) lub rzucać bezmyślne komentarze. (Musisz się po prostu zrelaksować. Za bardzo się starasz. Moja współpracowniczka zaszła w ciążę po tym, jak zaczęła stosować suplement X).

Spróbuj tego: Ty i twój partner jesteście odpowiedzialni za tę podróż. Jeśli ktoś zada Ci wścibskie pytanie, nie musisz na nie odpowiadać. Jeśli ktoś rzuci niedelikatny komentarz, nie bierz go sobie do serca. Ty znasz swoją sytuację najlepiej. Porozmawiajcie razem o tym, jak wiele informacji jesteście gotowi przekazać i z kim chcecie się nimi podzielić.

Odkładanie waszego związku na dalszy plan.

Podczas leczenia niepłodności łatwo jest dać się porwać wirowi wizyt lekarskich, hormonów i testów. A wszystko to dzieje się pośród waszego codziennego życia, które może mieć swoje własne stresy.

Spróbuj tego: To jest czas, aby uczynić swój związek priorytetem. Ty i Twój partner znaleźliście się razem z jakiegoś powodu. Pomyśl o tym, co was do siebie zbliżyło i co sprawia, że wasz związek jest trwały. I nie zapomnijcie się dobrze bawić. Wyjdźcie z przyjaciółmi, obejrzyjcie głupi film, zróbcie razem wyszukany posiłek. Podzielcie się uściskiem lub uśmiechem. Utrzymujcie więź.

Ty i twój partner możecie nie wiedzieć, co przyniesie przyszłość waszej rodzinie. Ale jedno co możecie wiedzieć to to, że jesteście w tym razem, na teraz i na przyszłość.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz