Z badań wynika, że 95% kobiet się masturbowało

image

Jak wygląda masturbacja u kobiet? Zespół badaczy postanowił się tego dowiedzieć. Poprosili 425 niemieckich kobiet w wieku od 15 do 58 lat o wzięcie udziału w ankiecie online. Średni wiek uczestniczek wynosił 26 lat, a 61% było w zaangażowanych związkach. Oto niektóre z kluczowych wniosków z raportu Journal of Sexual Medicine z maja 2019 roku:

  • Jak często kobiety masturbowały się? Dziewięćdziesiąt pięć procent stwierdziło, że masturbowało się co najmniej raz w życiu, a ponad połowa stwierdziła, że robiła to od jednego do trzech razy w tygodniu.
  • Kiedy zaczynały? Średnio kobiety zaczęły się masturbować, gdy miały około 14 lat.
  • Jak związki wpływają na masturbację? Około 92% respondentek nadal się masturbowało, gdy były w związku, choć dwie trzecie stwierdziło, że robiły to rzadziej, gdy miały stałego partnera seksualnego. Kobiety samotne częściej się masturbowały niż kobiety w związkach.
  • Dlaczego się masturbowały? Najważniejsze powody to "satysfakcja seksualna", "kiedy odczuwam pożądanie seksualne" i "relaks". Dla prawie jednej czwartej kobiet masturbacja była techniką redukcji stresu.
  • Dlaczego kobiety nie masturbowały się? Kobiety, które się nie masturbowały, często mówiły, że nie odczuwały dużego pożądania seksualnego i uważały seks za "rzecz/doświadczenie tylko dla partnera".
  • W jaki sposób się masturbowały? Najczęstszy "styl" obejmował zarówno stymulację łechtaczki, jak i pochwy. Siedemdziesiąt siedem procent badanych leżało na plecach, a 42% fantazjowało o swoim partnerze podczas masturbacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz