Samodzielna iniekcja - Zaburzenia erekcji

image

Jakie rodzaje zastrzyków są stosowane w leczeniu ED?

Leki doustne nie działają dla wszystkich. Wielu mężczyzn może być przepisane leki, które idą bezpośrednio, poprzez zastrzyk, do penisa. Terapia iniekcyjna może wykorzystywać pojedynczy lek lub kombinację leków. Pojedyncza terapia iniekcyjna wykorzystuje alprostadil, rodzaj prostaglandyny E1 (PGE1), i jest nazywana Caverject® lub Edex®. Terapie skojarzone, zwane "bi-mix" (dla mieszanek 2-lekowych) lub "tri-mix" (dla mieszanek 3-lekowych), są mieszanką dwóch lub wszystkich trzech najczęściej stosowanych leków: papaweryny, fentolaminy i/lub alprostadylu. Nie wszystkie leki bi-mix lub tri-mix są identyczne - ilość poszczególnych leków może się różnić w zależności od apteki.

Alprostadil jest środkiem wazoaktywnym, który jest syntetyczną wersją chemicznej prostaglandyny E. Ta substancja chemiczna pomaga rozluźnić mięśniówkę gładką w penisie, aby zwiększyć przepływ krwi potrzebny do erekcji.

Papaweryna i fentolamina również należą do tej grupy leków zwanych wazodylatatorami (leki, które rozluźniają tkankę mięśniową gładką, powodując otwarcie tętnic i umożliwiając napływ krwi).

Większość mężczyzn, którzy nie reagują na doustne terapie lekowe stosowane w leczeniu ED, uważa, że terapie iniekcyjne są skuteczne. Wskaźniki sukcesu z samodzielnego wstrzykiwania są w przybliżeniu 85 procent pacjentów. Zastrzyki mogą być również pomocne dla mężczyzn, którzy przyjmują inne leki, takie jak doustne azotany, które nie powinny być stosowane w tym samym czasie, co niektóre doustne leki na ED.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz