Mężczyźni z zaburzeniami erekcji są mniej wydajni w pracy, wynika z badań

image

Zaburzenia erekcji (ED) mogą zakłócać produktywność w miejscu pracy, donoszą eksperci.

Ich badanie, opublikowane w sierpniu 2019 r. w International Journal of Clinical Practice, wykazało, że mężczyźni z ED częściej mieli problemy z produktywnością niż mężczyźni z normalną funkcją erekcji.

Wyniki opierają się na danych pochodzących od 52 697 mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat z ośmiu krajów: Brazylii, Chin, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Około połowa uczestników miała ED.

Mężczyźni odpowiadali na pytania dotyczące ich wydajności w pracy w poprzednim tygodniu.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni z ED ponad dwukrotnie częściej zgłaszali problemy z wydajnością pracy. Na przykład, 7% mężczyzn z ED zgłosiło absencję (nieobecność w pracy z powodu problemu zdrowotnego), w porównaniu do 3% mężczyzn bez ED. Prezenteizm (chodzenie do pracy z problemem zdrowotnym) zgłosiło 23% mężczyzn z ED, w porównaniu z zaledwie 10% mężczyzn bez ED.

Mężczyźni z ED częściej palili papierosy i pili alkohol. Otyłość i brak ruchu były innymi problemami mężczyzn w tej grupie.

Nasilenie ED wydawało się być powiązane z pogorszeniem wydajności pracy. Innymi słowy, mężczyźni z poważniejszymi problemami z erekcją mieli tendencję do bycia mniej produktywnymi.

"Wyniki obecnego badania sugerują potrzebę lepszego zarządzania i odpowiedniego leczenia, szczególnie wśród osób z ED w pracy, ponieważ obciążenie to może okazać się znaczącym, niedostatecznie rozpoznanym problemem zarówno dla pacjentów, jak i pracodawców" - napisali autorzy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz