Zmniejszona satysfakcja seksualna u pacjentów z ADHD

image

Posiadanie ADHD (attention-deficit hyperactivity disorder) może znacznie wpłynąć na jakość życia osoby, w tym seksualności.

ADHD jest często diagnozowane u dzieci, ale dorośli mogą mieć go również. Niektórzy mogą nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Stan ten charakteryzuje się nieuwagą, dezorganizacją, niepokojem i impulsywnym zachowaniem. Osoba z ADHD może zmagać się z umiejętnościami społecznymi, relacjami i zatrudnieniem.

Naukowcy badali seksualność u dorosłych z ADHD dla niedawnego Journal of Sexual Medicine papieru. Dokonali przeglądu 11 badań medycznych na ten temat.

W porównaniu do populacji ogólnej, ludzie z ADHD mają tendencję do większego pożądania seksualnego i masturbować się częściej, autorzy powiedzieli. Jednakże, mają one również tendencję do odczuwania mniejszej satysfakcji seksualnej.

Naukowcy zauważyli, że aktywność seksualna może być sposób ludzie z ADHD radzić sobie, jak to może pomóc uwolnić napięcie. Leki stosowane w leczeniu ADHD mogą mieć seksualne skutki uboczne, jak również.

Dodali, że ludzie z ADHD mogą mieć problemy ze znalezieniem partnerów, przetwarzania sygnałów seksualnych, zachowując się w odpowiedni sposób podczas seksu, i zarządzania rozproszenia. Wszystko to może przyczynić się do niższej satysfakcji.

"Słabe zdrowie seksualne wydaje się związane z trudnościami i objawami ADHD, takimi jak nieuwaga, impulsywność, nadpobudliwość i trudności w relacjach romantycznych" - napisali autorzy.

Zachęcali świadczeniodawców do omówienia seksualności ze swoimi pacjentami z ADHD i do współpracy z seksuologami podczas leczenia tych pacjentów. Powinni oni również zrozumieć, w jaki sposób leki mogą wpływać na funkcje seksualne, stwierdzili autorzy.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz