7 rzeczy, które mogą powodować twoje niskie libido

image

Niskie libido, jak sobie radzić

Wszyscy mamy okresy czasu - długie lub krótkie - w których po prostu nie jesteśmy w nastroju do włóczęgi między prześcieradłami, ale jeśli zauważyłeś duży spadek w popędzie płciowym, ważne jest, aby zrozumieć, skąd pochodzi. Utrata popędu płciowego może mieć różne przyczyny fizyczne i psychiczne (lub ich kombinację), ale przy tak wielu korzyściach dla zdrowia i relacji z seksem, ważne jest, aby wiedzieć, czy jest to tylko lull lub jeśli trzeba dokonać pewnych zmian w stylu życia lub zobaczyć się z lekarzem. Tak więc, oto lista najczęstszych przyczyn niskiego libido u kobiet i wskazówki, jak rozpocząć swoje pragnienie.

Kontrola urodzeń

Jak na ironię, wydaje się, że zmniejszenie ryzyka niechcianej ciąży (i umożliwienie ci uprawiania seksu kiedy tylko chcesz) może w rzeczywistości osłabić twoje libido. Ostatnie badania wykazały, że niektóre hormonalne środki antykoncepcyjne mogą obniżyć poziom testosteronu (jednego z hormonów, które wprawiają cię w nastrój) u niektórych kobiet. Podobnie jak w przypadku innych leków, każdy z tych typów ma inny wpływ na każdą kobietę, więc porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, która opcja jest dla Ciebie (i Twojego życia seksualnego) najlepsza.

Zmiany hormonalne

Wszelkie zmiany w hormonach, zwłaszcza w estrogenach, mogą pociągnąć za wtyczkę twojego libido. W czasie ciąży, karmienia piersią i menopauzy poziom estrogenu spada, co może powodować niskie libido, suchość pochwy i wiele innych objawów, które sprawiają, że seks jest trudny lub nawet bolesny. Twój lekarz może przepisać niektóre leki hormonalne i pomóc utrzymać intymne zdrowie podczas tych zmian.

Leki

Leki przeciwdepresyjne (takie jak SSRI) mają dobrze udokumentowany negatywny wpływ na libido i pobudzenie, ale wiele innych leków może być również dragiem na życie seksualne. Leki przeciwhistaminowe i inne leki przeciwalergiczne są substancjami obkurczającymi naczynia krwionośne, co oznacza, że ograniczają one przepływ krwi w całym organizmie (łącznie z narządami płciowymi), co może obniżyć pożądanie i utrudnić lub uniemożliwić orgazm. Upewnij się, że omówisz każdy z leków z lekarzem, aby sprawdzić, czy przejście na inną markę pomaga.

Ćwiczenia

Znaczenie ćwiczeń dla zdrowia nie może być przeceniane - ale częstsze uprawianie lepszego seksu może być wielką motywacją do ruchu. Ćwiczenia fizyczne mogą zwiększać energię, zmniejszać stres, budować wytrzymałość, a także są świetnym sposobem na schudnięcie - wszystko to może poprawić libido. Ostatnie badania w Journal of Sexual Medicine wykazały, że zaledwie 20 minut intensywnych ćwiczeń znacznie poprawia fizjologiczne pobudzenie seksualne kobiet.

Jednakże stwierdzono również, że mniej rygorystyczne ćwiczenia, takie jak joga, mają znaczący wpływ na reakcję seksualną poprzez zwiększenie przepływu krwi do narządów płciowych. I nie zapominajmy o ćwiczeniach Kegel - to nie tylko zwiększa przepływ krwi do pani części, ale może również pomóc dokręcić pochwy i poprawić wrażenia dla Ciebie i Twojego partnera.

Brak snu - zadbaj o odpowiedni poziom snu

Brak snu

"Jestem zbyt zmęczony" może być jedną z najczęstszych wymówek, jakich kobiety i mężczyźni używają do unikania seksu, ale może to być bardziej prawdziwe niż ci się wydaje. Kobiety, które nie mają wystarczająco dużo snu w regularnych odstępach czasu, okazały się mieć mniej testosteronu w swoim krwiobiegu niż te, które dostają pełną noc, co może prowadzić do spadku ich pragnienie, aby być zajęte. Postaraj się więc, aby spanie (tylko spanie) było integralną częścią twojej intymności, spędzaj trochę czasu przytulając się i czując się komfortowo przez wczesną noc.

Zawsze możesz zachować seks na rano, kiedy będziesz bardziej odświeżony i gotowy do wyjścia.

Problemy z wagą

Nadwaga może zabić twoje libido na więcej niż jeden sposób. Nadmiar tłuszczu w organizmie wpływa nie tylko na produkcję estrogenów i testosteronu (które pomagają w uzyskaniu nastroju), ale również zmniejsza ilość innych substancji chemicznych, których potrzebuje Twój organizm, aby korzystać z tych hormonów. Oznacza to, że Twój organizm nie posiada odpowiednich hormonów i nie może ich wchłaniać, co często prowadzi do zmniejszenia popędu płciowego.

Jeśli martwisz się, że Twoja waga wpływa na Twoje libido, porozmawiaj z lekarzem o najlepszym sposobie na powrót do zdrowszej wagi, zbilansowanej diety i zaangażowanej rutyny fitness może zrobić cuda dla Twojego libido, jak również.

Stres, lęk, i depresja

Nie tylko problemy fizyczne mogą powodować problemy z pożądaniem seksualnym. Stres, niepokój i depresja mogą pogorszyć każdą część Twojego życia, co może łatwo wpłynąć na Twój pogląd na seks i intymność. Możesz porozmawiać ze swoim lekarzem o metodach łagodzenia stresu lub lekarstwach, które pomogą, ale w międzyczasie bądź otwarty z partnerem na to, jak się czujesz i pracujesz razem, aby zapewnić, że seks jest aktem intymności i relaksu dla was obu. Jeśli myślisz o seksie jako zabawnej przerwie, a nie tylko o kolejnym zadaniu, najprawdopodobniej zaczniesz na niego czekać.

Pamiętaj tylko, że niski popęd seksualny nie oznacza, że coś jest z tobą nie tak. Istnieje nieskończona ilość sposobów na zachęcanie do pożądania i tak samo wiele sposobów na bycie intymnym - nawet bez seksu.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz