Kinky: Wprowadzenie

image

Kinky. Co w ciebie wstrząsa wzmianką o tym słowie? Podniecenie? Ciekawość? Zaniepokojenie? Może to wszystko?

Bez względu na to, jakie masz uczucia lub pytania, są tu mile widziane. W miarę jak światowe rozumienie i akceptacja odmian seksualności rozszerza się, nasze możliwości również. 

Jednym z obszarów, na które ostatnio zwraca się coraz większą uwagę, od mediów po branżę mody, jest kink.

Zaintrygowany?

Kink

Zacznijmy od podstaw. Kink jest definiowany jako "wszelkie niekonwencjonalne praktyki seksualne, koncepcje lub fantazje". Słowo to pochodzi od pomysłu na "zgięcie" lub "zagięcie" w linii prostej tego, co uważane jest za normalne zachowanie. 

Zanurzając się w świecie kink, zaczynasz dostrzegać szerokie zróżnicowanie ludzkich pragnień i subkultur, które się wokół niego budują. 

Z zewnątrz, złośliwe zachowania mogą być postrzegane jako sposób na pobudzenie czyjegoś życia seksualnego - a czasami jest to prawda. Dla innych, kink otwiera świat poszukiwań, akceptacji i przygody. 

Tworzenie Wspólnoty

Kiedy masz coś wspólnego z kimś innym, zwłaszcza jeśli wydaje się to czymś znacznie wykraczającym poza normę, masz tendencję do tworzenia więzi.

Ta naturalna tendencja ludzkiego zachowania oznacza, że światy społeczności kink zostały stworzone wokół tego, co odciąga ludzi. 

Budowanie społeczności typu "kink" jest szczególnie ważne, aby zdestygmatyzować wszelki wstyd, jaki ktoś może doświadczyć wokół swoich szczególnych powiązań. Znalezienie zagięcia nie jest trudne i zazwyczaj nietrudno jest znaleźć jakieś grupy spotkań lub zjazdy, na których ludzie mogą szczerze dyskutować lub odkrywać swoje zainteresowania. 

Podczas gdy grupy osobowe mogą nie być rozwiązaniem dla wszystkich ze względu na dostępność lub wygodę, platformy internetowe mogą być wspaniałym źródłem informacji i sposobem na łączenie się z innymi ludźmi. 

Innym kluczowym aspektem, który zapewnia wspólnota, jest edukacja. Edukacja dotycząca bezpieczeństwa, wskazówek, sztuczek i osobistych anegdot - wszystko to pomaga w budowaniu fizycznej, psychologicznej i emocjonalnie bezpiecznej kultury kink. Stwarza to również przestrzeń dla ekspertów w dziedzinie płci i seksualności, którzy mogą wnikliwie przyjrzeć się tym zagadnieniom i dostarczyć im pomysłów i spostrzeżeń opartych na dowodach. 

Zastosowania terapeutyczne

Wierzcie lub nie, kink nie zawsze jest seksualny. Podczas gdy wiele osób znajduje sposoby na zintegrowanie z ich życiem seksualnym dziwacznych zachowań, wiele osób wykorzystuje je jako formę ulgi w emocjach i stresie. 

Niektóre praktyki, jak na przykład japońska sztuka linowego zniewolenia Shibari, są często stosowane w celu doprowadzenia uczestników do stanu poddania się i bezbronności.

Inne rodzaje BDSM, które oznaczają niewolę i dyscyplinę, dominację i podporządkowanie, sadyzm i masochizm, pozwalają ludziom na takie samo uwolnienie. Widzimy to w świecie dominatrixów i ich uległości. Tam, gdzie ludzie płacą górnego dolara za to, że są rządzeni, związani, klapsy i cokolwiek innego łaskocze ich wyobraźnię. 

Choć może się to wydawać seksualne z zewnątrz, większość tych związków nie wiąże się z seksem. Zamiast tego, pozwala klientowi oderwać się od ich potencjalnie stresującej codzienności, lub nowy sposób na doświadczenie doznań i fantazji playout, które mogą nie być w stanie doświadczyć w inny sposób. 

Odkrywanie różnych obszarów nas samych, zwłaszcza tych, które staramy się ukrywać, pozwala ostatecznie na większą akceptację i wolność. Coś, z czego wszyscy moglibyśmy skorzystać bardziej. 

Zrób to sam.

Przynoszenie lodu do sypialni lub kuchni, lub gdziekolwiek, wymaga ustawienia i omówienia jasnych wytycznych z partnerem lub partnerami. Jeśli złapiesz mój dryf. 

Pierwszym krokiem do włączenia kink do swojego życia seksualnego, jest rozmowa o tym.

Powiedz swojemu partnerowi i zapytaj go, jakie masz "fantazje" lub pragnienia, które mogłeś ukrywać. Pamiętaj, że możesz nie być w stanie odegrać każdą z tych fantazji, ale omówienie ich łagodzi wszelki wstyd, który możesz nosić, i daje Ci szansę, aby przyjść do pewnego rodzaju środkowego gruntu, gdzie każdy czuje się komfortowo, ale awanturniczy. 

Powiedz, że chcesz spróbować odgrywania ról lub biczowania. Ty i twój partner musicie wyznaczyć granice, zanim faktycznie do tego dojdziecie. Jaki jest wasz poziom komfortu? Co cię podnieca, a co może wyzwalać? Ustalenie "bezpiecznego słowa" pozwala Ci szybko i skutecznie komunikować się w momencie, gdy coś zaszło za daleko. 

Możesz zacząć tak mały, jak chcesz.

Oto kilka prostych sposobów, aby wzmocnić skrzywienie w twoim życiu seksualnym: 

  • Kinky Kitchen: Chwyć bitą śmietanę, przełam sos czekoladowy, ukradnij trochę kostek lodu. Zabawa w kuchni to świetny sposób na dodanie odrobiny zabawy do Twojego życia seksualnego.
  • Opaski na oczy: Ta opaska, którą trzymasz na drzemki w samolocie? Zabierz to dziecko na następną seksowną sesję. Zablokowanie jednego z twoich zmysłów daje ci szansę, by naprawdę dotknąć innych. 
  • Zabawki: Przynieś wibrator, korki analne, czy cokolwiek innego intryguje cię do sypialni i zobacz, jakie nowe terytoria są do zbadania. 
  • Role Play: To jest na pewno doprowadzić do Ciebie i Twojego partnera z każdej seksualnej rutynie wpadłeś. Robisz się psotny z osobą od poczty? Rendevouz z "obcym" przy barze? Ubieraj się i zejdź na dół. 
  • Bądź ciekawa. Niech rozmowa z partnerem będzie otwarta. Co jest, a nie pracuje dla was wszystkich? Jakie są pewne drogi, które macie jeszcze do odkrycia, ale chcielibyście?
  • Bądźcie kreatywni: Dobra, ludzie sztuki, teraz jest wasz czas, by zabłysnąć. Kink to doskonały sposób na ćwiczenie kreatywności. Tylko wy możecie wiedzieć, co dzieje się w waszych fantazjach.

Jak zamierzacie je urzeczywistnić?

Niezależnie od tego, jakie fantazje seksualne krążą w twojej głowie, na pewno znajdziesz środki, które pomogą ci je odkryć. Teraz nadszedł czas, aby przełamać piętno i zwiększyć swoją przyjemność. Więc chwyćcie się za liny i wyjdźcie na zewnątrz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz