Usuwanie włosów łonowych

image

Dziś rozpoczniemy blog od pytania, którego być może nigdy nie rozważałaś - czy kiedykolwiek usunęłaś część lub całość włosów łonowych?

Wiemy, że nie jest to pytanie, które zadałabyś na kolacji lub na siłowni. Ale usuwanie owłosienia łonowego stało się bardziej powszechne, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilkunastu lat w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii.

Ta praktyka nie jest nowa. Sztuka i artefakty ze starożytnego Egiptu, klasycznej Grecji i włoskiego renesansu przedstawiają kobiety bez włosów łonowych.

Ale dlaczego ludzie robią to w czasach współczesnych? Jak sobie z tym radzą? Spójrzmy na niektóre z tych pytań.

Ilu ludzi usuwa swoje włosy łonowe? I dlaczego?

Naukowcy nie są do końca pewni, ile osób usuwa swoje włosy łonowe. Jednak ostatnie badanie przeprowadzone wśród studentów dwóch amerykańskich uniwersytetów wykazało, że 95% z 1 110 przedmiotów (671 mężczyzn i 439 kobiet) usuwało owłosienie łonowe co najmniej raz w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Poprzednie badania wykazały kilka powodów, dla których usunięto owłosienie łonowe. Zarówno mężczyźni jak i kobiety uważali tę praktykę za kwestię higieny. Po prostu czuli się czystsi po usunięciu lub przycięciu owłosienia łonowego. Niektórzy zgłaszali, że czuli się bardziej atrakcyjni seksualnie, mając mniej włosów lub nie mając ich wcale. A niektórzy uważają, że jest to oczekiwane przez społeczeństwo.

Usuwanie włosów łonowych

Ludzie mogą usuwać włosy łonowe również ze względu na preferencje partnera. Na przykład, jeśli jeden z partnerów lubi uprawiać seks oralny, drugi może czuć się bardziej komfortowo podając go, jeśli niektóre lub wszystkie włosy łonowe są usuwane. W badaniach przeprowadzonych wśród studentów 60% mężczyzn stwierdziło, że wolą mieć partnera, który nie ma owłosienia. (Połowa kobiet w tym badaniu była wolna od owłosienia w porównaniu z 19% mężczyzn).

Jak ludzie usuwają swoje włosy łonowe?

Golenie jest jedną z najbardziej powszechnych metod, zgłoszoną przez 82% kobiet i 49% studentów uczelni męskich. Zazwyczaj polega ona na przycinaniu włosów, a następnie stosowaniu kremu do golenia i maszynki co kilka dni.

Inną opcją są depilatory. Metoda ta wykorzystuje środki chemiczne do usuwania włosów.

Niektóre osoby idą do salonu, aby woskować włosy łonowe. Ciepły wosk nakłada się na włosy i po stwardnieniu jest usuwany, przyjmując za cebulkę włoski łonowe. Woskowanie może nie być przeznaczone dla osób o słabym sercu - dla wielu osób jest ono bolesne.

Laserowe usuwanie owłosienia oferowane jest przez niektórych lekarzy specjalistów, takich jak dermatolodzy. W tej procedurze, technik wskazuje wiązkę laserową na niechciane włosy. Ciepło z lasera niszczy korzeń. Usunięcie wszystkich włosów może zająć kilka sesji.

Elektroliza zazwyczaj daje najdłużej utrzymujące się efekty, ale wymaga również większości sesji. Elektroda w kształcie igły jest używana do usuwania każdego cebulka włosa za pomocą prądu elektrycznego.

Czy usuwanie włosów łonowych ma jakieś korzyści zdrowotne?

Usuwanie owłosienia łonowego nie ma żadnych bezpośrednich korzyści zdrowotnych. Chodzi bardziej o osobiste preferencje. Jednakże, jeśli osoba czuje się bardziej atrakcyjna seksualnie lub zrelaksowana z mniej lub nie włosów łonowych, lub czuje się bardziej seksualnie zadowolony po usunięciu go, to może być uznane za korzyści.

Golenie włosów łonowych

Czy usuwanie owłosienia łonowego jest niebezpieczne? Czy istnieje jakieś ryzyko?

Mogą istnieć zagrożenia. Na przykład, niektórzy ludzie sami się golą. Te cięcia mogą być trudne do zauważenia. Ale zwiększają one ryzyko infekcji. Osoba z nacięciami może być bardziej narażona na infekcje przenoszone drogą płciową lub paciorkowce i gronkowce. Nawet najmniejsze nacięcie może pozwolić na dostanie się infekcji do organizmu. Bakterie na narzędziach niehigienicznych również mogą przenosić infekcje.

Mogą wystąpić oparzenia - od wosku, środków chemicznych lub maszynki do golenia - wraz z alergią na stosowane produkty.

Inne problemy związane z usuwaniem owłosienia łonowego to pęcherze i krosty.

W badaniach studentów szkół wyższych częstym efektem ubocznym było swędzenie narządów płciowych. Osiemdziesiąt procent osób zajmujących się usuwaniem owłosienia łonowego doświadczyło swędzenia co najmniej raz.

Mam usunąć włosy łonowe?

Tylko jeśli chcesz. Usuwanie owłosienia łonowego to osobisty wybór. Możesz być zdrowa seksualnie z nim lub bez niego.

Jeśli jednak zdecydujesz się usunąć owłosienie łonowe, upewnij się, że robisz to bezpiecznie. Używaj do tego celu golarek i produktów, które są do tego przeznaczone. Upewnij się, że są one higieniczne. Sprawdź referencje każdego technika, którego odwiedzasz. A jeśli masz problem z efektami ubocznymi, cięciami lub infekcjami, jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Twój lekarz może również odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące usuwania owłosienia łonowego.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz