Jak leczyć zaburzenia erekcji?

image

Zaburzenia erekcji a wiek

Nie jest tajemnicą, że nasze ciała zmieniają się wraz z wiekiem. Możemy nie poruszać się tak szybko, nie słyszeć tak wyraźnie, nie widzieć tak wyraźnie, jak wtedy, gdy byliśmy młodsi. Ale o ile niektóre zmiany mogą wydawać się nieuniknione, o tyle starzenie się nie oznacza, że jesteśmy na dole.

Funkcja seksualna nie jest inna. Mężczyźni z wiekiem mogą mieć problemy z erekcją. Podniecenie się może trwać dłużej, a uzyskanie w pełni stabilnej erekcji może stać się trudniejsze. Starsi mężczyźni mogą być również bardziej podatni na warunki zdrowotne, które przyczyniają się do słabej erekcji, takie jak niski poziom testosteronu, cukrzyca i choroby serca. Leczenie niektórych rodzajów nowotworów, takich jak rak prostaty, może również wpływać na erekcję.

Leczenie zaburzeń erekcji

Dobrą wiadomością jest to, że mężczyźni z zaburzeniami erekcji (ED) mają wiele dostępnych opcji leczenia. Tabletki, samowstrzykiwanie, urządzenia do erekcji próżniowej, czopki cewki moczowej i chirurgia implantów prącia to wszystkie możliwości.

Niestety dla starszych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, Medicare zazwyczaj nie obejmuje leczenia ED, ponieważ nie są one uważane za medycznie niezbędne.

Dzisiaj omówimy niektóre z podstawowych założeń Medicare dotyczących pokrycia SOR. Proszę zwrócić uwagę, że jest to krótkie podsumowanie. Medicare ma wiele elementów składowych i zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej Medicare.

Opieka medyczna przy zaburzeniu erekcji

Co to jest Medicare?

Medicare jest programem ubezpieczenia zdrowotnego dla osób w wieku 65 lat i starszych w Stanach Zjednoczonych. Osoby poniżej 65 roku życia mogą się do niego kwalifikować, jeśli są w pewnym stopniu niepełnosprawne. Pacjenci z końcowymi etapami choroby nerek mogą kwalifikować się do programu w każdym wieku.

Ogólnie rzecz biorąc, Medicare dzieli się na trzy główne kategorie:

  • Medicare część A - Ta część pomaga w objęciu osób przebywających w szpitalu. Medicare część B - Ta część pomaga pokryć wizyty lekarskie i usługi ambulatoryjne. Medycyna Część D - Ta część obejmuje niektóre, ale nie wszystkie, leki wydawane na receptę.

ED i Medicare: A Ogólny przegląd

Od października 2018 r. wskaźnik ED w Medicare jest następujący:

Uwaga: Ogólnie rzecz biorąc, Medicare obejmuje implanty prącia, gdy spełnione są pewne kryteria. Medicare obejmuje implanty prącia, jeśli dysfunkcja erekcji jest spowodowana podstawową chorobą, taką jak cukrzyca, choroba wieńcowa lub choroba Peyroniego. Jest on również pokryty po radykalnej prostatektomii, chirurgicznym leczeniu raka prostaty.

Ponadto pacjent musi najpierw wypróbować inne terapie ED, takie jak terapia zastępcza testosteronem, zastrzyki lub inhibitory PDE5. Jeśli te metody nie zadziałają, wówczas można zastosować implanty.

Leki potrzebne w związku z operacją mogą być objęte planem D Medicare Plan.

Wymiana implantu może zostać pokryta, jeśli implant ulegnie pęknięciu lub zostanie zainfekowany tak długo, jak długo jest to konieczne ze względów medycznych i nie jest objęte gwarancją.

Pacjenci powinni zawsze przed zabiegiem wszczepienia implantu w prącie potwierdzić jego pokrycie u swojego ubezpieczyciela.

Co mogą zrobić mężczyźni?

Zabiegi związane z ED mogą być kosztowne, a brak ubezpieczenia może być rozczarowujący. Ale mogą być jeszcze sposoby na leczenie. Oto kilka kroków do rozważenia:

  • Porozmawiaj ze swoim lekarzem. ED wiąże się z różnymi chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca i choroby serca. Czasami leczenie tych schorzeń, a nawet po prostu zmiana stylu życia, w pewnym stopniu łagodzi problemy z erekcją. Upewnij się, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby zachować zdrowie. Jeśli masz cukrzycę, regularnie sprawdzaj swój poziom cukru we krwi i dokładnie stosuj się do zaleceń lekarza dotyczących diety. Jeśli masz nadwagę, zapytaj swojego lekarza o plany odchudzania i ćwiczenia. Jeśli palisz, zapytaj o programy rzucania palenia. Medicare może obejmować warunki, które prowadzą do SOR, nawet jeśli nie obejmuje ona bezpośrednio zabiegów SOR.
  • Porozmawiaj ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym. Dowiedz się, czy są jakieś inne sposoby na objęcie ubezpieczeniem.
  • Poszukaj kuponów, zniżek i sprzedaży. Niektórzy producenci leków oferują kupony i zniżki na swoje produkty. Na przykład, od października 2018 roku, Pfizer, producent Viagry, oferuje 50% zniżki na maksymalnie 12 recept Viagry rocznie. Firma Pfizer oferuje również program pomocy. Inni producenci mogą oferować podobne oferty. Twój farmaceuta może znać inne programy rabatowe. Pamiętaj, aby zapytać.
  • Rozważ skontaktowanie się z Państwowym Programem Pomocy Aptekarskiej. W niektórych stanach istnieją programy, które pomagają mieszkańcom płacić za leki. Kwalifikacje mogą być różne w zależności od stanu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zaburzenia erekcji - pamiętaj, że...

Podczas gdy Medicare jest dość standardowy, indywidualne sytuacje ludzi są różne. To, co jest objęte ubezpieczeniem dla Twojego sąsiada, niekoniecznie musi być objęte ubezpieczeniem dla Ciebie - i na odwrót - więc zawsze ważne jest, aby podwójnie sprawdzić swoje świadczenia z Medicare i każdą inną organizacją ubezpieczeniową.

Planowanie Medicare może być dość skomplikowane, a zasady mogą ulec zmianie. Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wahaj się skontaktować bezpośrednio z Medicare. Mogą Państwo również skontaktować się z organizacjami dla seniorów, takimi jak National Council on Aging lub AARP. Starzenia się lub AARP. Twój lokalny ośrodek dla seniorów również może zaoferować pomoc.

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz